• گریم و آرایش عروس

    قرینه‌سازی ابرو،میکاپ.

  • رنگ و مش و لایت، فر و بافت مو

    خدمات ناخن، پدیکور، مانیکور .

  • آرایش صورت، شنیون، براشینگ، میکاپ

    وکس صورت،کوپ، اپیلاسیون.

آرایش عروسکی
عروس
آرایش عروس جدید
ارایش عروس

مراحل آرایش عروس

یکی از مهم ترین رویدادهای زندگی خانم ها، روز ازدواج آن هاست که مستلزم برنامه ریزی های دقیق و استفاده از بهترین امکانات موجود است. آرایش عروس و مدل مو ، یکی از فاکتورهای مهمی است که تاثیر بسزایی در این شب به یاد ماندنی خواهد داشت.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

نحوه ی اعمال آرایش عروس

مهم ترین قدم در آرایش عروس، آماده کردن پوست یا زیرسازی است. در این مرحله پس از شستشوی کامل پوست صورت عروس، برای آماده شدن صورت از کرم مرطوب کننده، پرایمر و فونداسیون استفاده می شود تا صورت خشک و آسیب پذیر نشود و لک و جای جوش ها پنهان شوند. لازم به ذکر است که جنس پوست و میزان چربی اش در این مرحله اهمیت بسیاری دارد و باید به آن توجه شود. پس از زیرسازی، مرحله بعدی آرایش عروس، آرایش چشم هاست. در یک آرایش عروس شیک، مژه ها نقش مهمی دارند. در صورت استفاده از مژه مصنوعی، بهتر است از مژه های تک استفاده شود ؛ چرا که مژه مصنوعی ردیفی حالت طبیعی ندارد و چسب آن در اثر عرق کردن یا گرما باز می شود. همچنین استفاده از رنگ های تیره یا آرایش های سنگین برای چشم ها صورت عروس را خسته نشان می دهد. معمولا در آرایش عروس ساده برای افزایش گیرایی چشم ها، از خط چشم سفید برای داخل چشم ها استفاده می شود. ابروها نیز نقش مهمی در مدل آرایش عروس ایفا می کنند چرا که هرگونه نقص و نابرابری در آرایش ابرو ها، موجب خراب شدن میکاپ عروس است. مدل ابرو ها به تنهایی می تواند صورت عروس را جوان تر یا کشیده تر نشان بدهد و زیبایی چشم ها را بیشتر نمایان کند.

بعد از آن نوبت به برجسته سازی برخی از نقاط صورت و اعمال رژ گونه می رسد. در این مرحله با استفاده از سایه های مخصوص پوست صورت، برخی از نقاط استخوانی مانند استخوان های ابرو و پیشانی برجسته می شوند. سپس رژ گونه بر خط گونه اعمال می شود. در اینجا باید به این نکته توجه داشت که رنگ رژ گونه باید مطابق رنگ پوست و حالت و فرم صورت عروس باشد. برای لاغر نشان دادن صورت از رنگ های تیره و مات استفاده می شود و رنگ های روشن و براق برای پر تر نشان دادن صورت بهتر هستند. البته مدل آرایش عروس سال 2019 نشان می دهند که بهترین رنگ ها برای آرایش گونه ها ، رنگ های ملایم هستند. چرا که امروزه جدیدترین مدل آرایش عروس، یک آرایش عروس ساده است. تا زیبایی و سادگی در کنار هم قرار بگیرند. قدم بعدی در آرایش عروس، آرایش لب ها است. باید توجه داشته باشیم که قبل از اعمال رژ، حتما از مرطوب کننده استفاده شود تا لب ها خشک نشوند و فرم آن ها برجسته تر به نظر برسد. رنگ لب ها در میکاپ عروس باید به دقت و با توجه به رنگ پوست و فرم لب ها انتخاب شود. اگر قرار است لب ها برجسته تر به نظر برسند بهتر است با مداد لبی که رنگ آن از رژ مورد استفاده برای آرایش عروس تیره تر است دور لب کشیده شود و سپس از رژ با رنگ مناسب استفاده شود. اگر رنگ مداد لب و رژ دقیقا یکسان باشند، لب ها نازک تر به نظر خواهند رسید. در ضمن باید توجه داشت که رژ های براق برای لب های نازک و رژ های مات برای لب های پهن و برجسته زیباتر به نظر می رسند. همچنین بهتر است عروس همراه خود یک مرطوب کننده یا بالم لب با کیفیت داشته باشد تا هر چند ساعت یک بار آن را تجدید کند ، به این صورت لب های عروس دچار خشکی نمی شود و برق و طراوت خود را حفظ خواهد کرد.

پس از پایان میکاپ عروس، از فون برای یکسان سازی رنگ صورت و نقاطی که لباس باز است، مانند گردن و شانه ها استفاده می شود و در آخر، اسپری فیکس کننده برای ماندگاری بیشتر آرایش عروس استفاده می شود.

مراحل آماده سازی برای آرایش عروس


آمادگی عروس از روزهای قبل از مراسم ازدواج و نیز تحت نظر بودن او از سوی سالن آرایش عروس از اهمیت بالایی برخوردار است. دوری از استرس و نگرانی و داشتن آرامش ذهنی و همچنین نوشیدن آب فراوان به داشتن پوستی خوب و شفاف کمک می کند. همچنین می توان از اسکراب ها و ماسک های طبیعی مثل روغن زیتون یا ماساژ پوست با هلوی خرد شده و شستشوی صورت با گلاب استفاده کرد. لازم به ذکر است که اپیلاسیون صورت و بدن باید یک هفته قبل از عروسی و توسط اپیلاسیون کاری خبره که به او اعتماد دارید انجام شود و این کار را به هیچ وجه خودتان انجام ندهید تا از هرگونه اتفاق یا حادثه ای که منجر به آسیب دیدگی پوستتان می شود جلوگیری کنید. برای مراقبت از موها باید به جنس آن توجه داشت. می توان از رژیم غذایی مقوی و مناسب یا از ماسک موهای تایید شده از جانب پزشک یا آرایشگر برای تقویت مو استفاده کرد. رنگ یا تقویت موها بهتر است چند روز قبل از عروسی انجام بگیرد و در صورت تمایل به کوتاهی مو، پیشنهاد می شود که کوتاهی با فاصله ی مناسب از روز عروسی انجام شود تا باقی ماندن رد قیچی روی موها، مدل موی عروس را خراب نکند. آرایشگر باید به دقت عروس را زیر نظر و روی نحوه آرایش عروس تسلط کامل داشته باشد تا مشکلی به وجود نیاید، مثلا بهتر است لوازم آرایشی که قرار است در روز عروسی مورد استفاده قرار بگیرند را از چند هفته قبل روی پوست او آزمایش کند تا مطمئن شود مشکل یا حساسیتی وجود ندارد. در این راه می توانند به بهانه ی آزمایش مدل آرایش ها و مواد آرایشی، مدل آرایش عروس برای نامزدی را هم انجام داده و با یک تیر دو نشان بزنند. همچنین برای بهتر شدن فرم ابروها پیشنهاد می شود که تا چند هفته قبل از عروسی، ابروها دست نخورده باشند تا آرایشگر در روز عروسی بتواند آن ها را به بهترین شکل خود دربیاورد. لب ها قسمت مهم دیگری از صورت هستند که باید به آن ها توجه کافی داشت. پیشنهاد می شود که در ماه قبل از عروسی، هر شب قبل از خواب به لب ها وازلین مالیده شود یا دو بار در هفته با استفاده از یک مسواک نرم لب ها را لایه برداری کنند. بوتاکس و اکستنشن یا سفید کردن دندان ها باید به شیوه ی حرفه ای و با فاصله ی مناسبی از زمان مراسم عروسی انجام شود. مهم ترین چیز در هفته های آخر، آرامش خاطر عروس است.

تفاوت مدل آرایش عروس اروپایی و آرایش عروس عربی


مدل آرایش عروس اروپایی به سادگی معروف است و یکی از رایج ترین و جدیدترین آرایش عروس حال حاضر است. این مدل شباهت بسیاری به گریم کردن دارد. گریم در اصطلاح به معنای آرایش سبک و نامحسوس است. در این مدل، بهترین آرایش عروس، آرایشی ساده است که بر زیبایی های طبیعی عروس تاکید دارد و غلظت آن توی ذوق نمی زند. این مدل از آرایش تمرکز بسیاری روی طبیعی بودن و رفع نقص و اشکالات صورت دارد. مدل آرایش هالیوودی زیر شاخه ای از این مدل آرایش است که در میان بازیگران و افراد مشهور نیز طرفداران زیادی دارد. در مقابل آرایش اروپایی که به میکاپ لایت هم شهرت دارد، آرایش عروس عربی قرار دارد که خود به دو بخش آرایش لبنانی و خلیجی تقسیم می شود. نحوه آرایش عروس در این مدل، مبتنی بر آرایش غلیظ چشم هاست. معمولا در فیلم آرایش عروس ایرانی های موجود در اینترنت، این مدل آرایش عروس را به صورت ترکیبی از مدل آرایش عروس عربی و ایرانی نشان می دهند. این موضوع بسیار حائز اهمیت است. در صورت انتخاب آرایش عربی باید به این نکته توجه داشت که به دلیل تیره و پررنگ بودن میکاپ چشم ها، باید از رژ لب های تیره و غلیظ نیز صرف نظر کرد. همچنین به دلیل حساس بودن پوست دور چشم ها، استفاده ی بیش از حد از مواد آرایشی در این ناحیه ممکن است آسیب زا باشد ، بنابراین باید از مواد آرایشی با کیفیت و مطمئن استفاده کرد.

جدیدترین مدل آرایش عروس ایرانی به سبک شرقی


استفاده از سبک شرقی در مدل آرایش عروس به معنای استفاده از رنگ های شاد و زنده است. همچنین به نسبت مدل آرایش های دیگر، در سبک شرقی سلیقه ی شخصی نقش بیشتری دارد و عروس خانم در آرایش عروس و مدل مو توانایی اظهار نظر بیشتری دارد. این مدل آرایش عموما در بخش های مو و آرایش عروس هندی و آرایش عروس افغانی طرفداران بسیاری دارد. در این نوع آرایش بر روی چشم ها مانور بیشتری داده می شود که به دلیل نحوه ی پوشش زنان در زمان قدیم و پوشیده بودن سایر نقاط صورت به این شکل درآمده است و بیشتر از مژه ی مصنوعی استفاده می کنند. به طور مثال در آرایش عروس برای چشم های قهوه ای بهترین رنگ سایه سبز و یا بژ مات است و همچنین در آرایش عروس برای چشم های آبی، می توان از رنگ های مشکی، خاکستری مات یا آجری استفاده کرد. در آرایش شرقی (خصوصا در کره) تمرکز بر روشن تر بودن پوست است، بنابراین معمولا از کرم پودرهایی استفاده می شود که از رنگ پوست روشن تر هستند و تاکید بسیاری بر محو کردن سیاهی زیر چشم دارند. به همین دلیل استفاده از کرم های برنزه کننده و تیره در آرایش شرقی، به خصوص کره ای کمتر دیده می شود و طرفداران زیادی ندارد. لازم به ذکر است که در میان نمونه های مدل آرایش عروس 2019، سبک شرقی به دلیل سادگی و تاکید بر طبیعی بودن از همه پرطرفدارتر است و این موضوع در بسیاری از مجموعه های کلیپ آرایش عروس در اینترنت قابل مشاهده است.

هزینه آرایش عروس

گران بودن آرایش عروس و هزینه مو، امروزه یکی از نگرانی های جدی خانم هایی به شمار می رود که می خواهند به صورتی زیبا و به یاد ماندنی در مراسم عروسی خود حاضر شوند. با توجه به سلیقه ای بودن اکثر آرایش ها، و نبود نرخ ثابت برای خدمات آرایشی، نمی توان هزینه آرایش عروس را به طور قطعی تعیین کرد. هرچند پیدا کردن آرایشگری که هم بتواند آرایش عروس و مدل مو را به خوبی انجام دهد و هم قیمت عادلانه و مناسب داشته باشد سخت است اما نمی توان گفت غیرممکن است. برای اینکه هزینه ی آرایش عروس و هزینه مو باعث نگرانی یا تکدر خاطر نشوند بهتر است از همان ابتدا بودجه ی مورد نظر خود را به آرایشگرتان اعلام کنید تا مدل های پیشنهادی خود را بر آن اساس به شما عرضه کند. در آرایش عروس هریک از جزئیات با شرایط مخصوص به خود قیمت های متفاوتی دارند. علاوه بر این اگر قرار باشد از لوازم آرایشی باکیفیت استفاده شود این خود نیز هزینه ی جداگانه خواهد داشت. به یاد داشته باشید که مدل آرایش انتخابی شما نیز تاثیر بسیاری دارد، به طور مثال اگر مدل مورد نظر شما جدیدترین آرایش عروس باشد، قیمت آن نیز به مراتب بالاتر خواهد رفت. در برخی موارد برای طراحی ناخن، مسلما اگر قرار به کاشت ناخن باشد هزینه ی جداگانه ای خواهد داشت. برای مدل مو هم، اندازه و حجم مو اهمیت زیادی دارد، چرا که آرایش موی بلند و پرحجم وقت بیشتری می برد و هزینه اش نیز بالاتر است. لازم به ذکر است که با وجود ذکر تمامی نکاتی که پیش از این گفته شد، باز هم هزینه های آرایش عروس ارقامی کاملا نسبی هستند و با توجه به خدمات و مدل آرایش و مدل مو ، برند مواد آرایشی، آرایشگر، شهر و محله ای که آرایشگاه مورد نظر در آن واقع است تغییر می کنند.

عکس آرایش صورت عروس
آرایش صورت عروس
رلباس و آرایش عروس
رلباس و آرایش عروس

لیست قیمت خدمات سالن زیبایی مونا دارایی

ناخن و خدمات ناخن

قیمت خدمات
80000 ترمیم
170000 کاشت ناخن هلویی
65000 ژلیش
10000 لاک
60000 تراپی ( پارافین ) پا

ناخن و خدمات ناخن

قیمت خدمات
50000 تراپی دست
45000 مانیکور
80000 الی 120000 پدیکور
از 10000 الی 30000 طراحی ناخن
170000 کاشت ناخن

مو


قیمت خدمات
الی 80000 60000 براشینگ
150000 الی 110000 شنیون
10000 الی 50000 تاتو حنا
20000 شاخه ای بافت مو
120000 کرلی مو

اپلاسیون معمولی (موم)

قیمت خدمات
40000 پا
30000 دست
15000 کزیر بغل
30000 بکینی
120000 کل بدن

اپلاسیون ( گیاهی )

قیمت خدمات
60000 پا
40000 دست
20000 کزیر بغل
40000 بکینی
150000 کل بدن